رابط کاربری یا User Interface

رابط کاربری یا User Interface که به اصطلاح به آن UI می‌گویند، قسمتی از دستگاه است که کاربر مشاهده و لمس می‌کند. یک طراح رابط کاربری خوب و حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا بتوانید، علاوه بر پیاده سازی درست UX ، ارتباط مناسبی با کاربر برقرار کنید.

برعکس تصور موجود، رابط کاربری فقط تمرکز بر زیبایی و طراحی نیست، بلکه ساده و قابل فهم کردن UX برای کاربران نشان دهنده یک طراحی مناسب است.
طراحی رابط کاربری اهمیت زیادی دارد. طراحی خوب می‌تواند به رشد کسب و کار شما کمک بزرگی بکند. کار خود را باید به تیم‎های متخصص و صاحب ایده بسپارید. تیمی که توانایی خلق و پرورش داشته باشد.

تجربه کاربری یا User Experience

طراحان UX روش های مختلفی را برای حل یک مشکل کاربر مورد بررسی قرار می دهند. مسئولیت اصلی یک طراح UX این است که اطمینان حاصل کند که محصول از یک مرحله به بعد منطقی جریان می یابد.

یکی از راه هایی که یک طراح UX می تواند این کار را انجام دهد این است که با انجام تست کاربر شخصی به مشاهده رفتار او بنشینند. با شناسایی مانع‌های کلامی و غیر کلامی، آنها را اصلاح و برای ایجاد “بهترین” تجربه کاربری تکرار می‌کند. یک پروژه خوب یک جریان ورودی لذت بخش برای یک کاربر جدید است.
طراح UIطراح رابط کاربری بر خلاف طراحان UX که با احساس کلی محصولات مرتبط هستند، طراحان رابط کاربر در مورد چگونگی قرار دادن محصول مشخص هستند. آنها مسئول طراحی هر صفحه یا صفحه ای هستند که کاربر آن را تعامل می کند و اطمینان حاصل می‌کند که رابط کاربری بصری به سمت مسیری را که طراح UX آن را در آن قرار داده، هدایت می‌شود.

محسن نجفی

محسن نجفی

طراحی محصول بخش مورد علاقه من در زندگی کاری هستش.

۲ دیدگاه

  • محمد حجازی گفت:

    سلام.سایتتون و مطالب سایتتون واقعا عالی ولی کاش میشد همه مطالب رو یه فایل فشرده تبدیل می کردید و اخر پست اونو میزاشتید.خواهشم اینه که اگه امکان داره این کار رو انجام بدین
    ممنون.

نظر بدهید

محسن نجفی استودیو

طراح محصول در شرکت علی بابا