فصل پایانی

در مشاغل مشارکتی مانند تجربه کاربری، افراد از مهارت‌ها مهم‌تر هستند. اگر برای تحقیق و طراحی اشتیاق دارید، شما به موقع در آن‌ها مهارت کسب می‎کنید، اما داشتن روابط درست می‌تواند منجر به ساختن یا خراب شدن شغل شما شود.
زمانی که شغل اولیه‌ام را به شغلی در حوزه فناوری تغییر دادم، افراد خیلی کمی را می‌شناختم که کاری مشابه من انجام داده باشند. زمانی که برای یادگیری فاکتورهای انسانی به کلاس درس در دانشگاه بنتلی بازگشتم، انگار جهان جدیدی رو به روی من باز شد. البته قسمتی بزرگی از آن کلاس‌ها بحث یادگیری بود، اما شبکه‌ای از افراد که با آنها مواجه شدم به همان اندازه با ارزش بود.
این روزها از طریق شعبه محلی انجمن متخصصین تجربه کاربری در آن جمع باقی مانده‌ام، و حالا که مشغول مشاوره دادن مستقل هستم این انجمن برای من ارزش بیشتری دارد. بنابراین تا جایی که می‌توانید با افراد علاقه‌مند در حوزه تجربه کاربری ملاقات کنید و از آنها راهنمایی بگیرید.

در انتها نیز جا دارد از کسانی که با نظراتشان ما را یاری کردند و به افزایش سطح کیفی این کتاب افزودند تشکر کنیم. همچنین قابل ذکر است که ماه آینده یک نسخه کامل از ۵ فصل کتاب به صورت پی دی اف منتشر خواهد شد.

محسن نجفی

محسن نجفی

طراحی محصول بخش مورد علاقه من در زندگی کاری هستش.

نظر بدهید

محسن نجفی استودیو

طراح محصول در شرکت علی بابا