من در سال ۲۰۱۷، ۱۵۰ پیشنهاد کاری را به منظور تعیین با ارزش ترین مهارت های UX و سایر ویژگی ها و خصوصیات مربوط به آن  بررسی کردم.

طراحان UX

دانش تخصصی

چگونه تجربه مناسب و مربوطه  را انتخاب می کنید تا در مجموعه شما برجسته شود؟ اغلب کارفرمایان تجارب خود را در تجسم ایده ها و تست کاربر جستجو می کنند.

طراحان UX

قابلیت دسترسی جزو ویژگی های ضروری و مورد نیاز نیست. و جالب است که بدانید مهارت کپی رایتینگ (مقاله نویسی) تنها ۰% از این نمودار را بر گرفته است.

طراحان UX

تحقیقات و گزارشات صنعتی چه می گویند؟

نمودار زیر در بردارنده اطلاعات حاصل از گزارشات صنعتی شرکت های طراحی UX  است. این نمودار بر مبنای گزارشات شغلی می باشد. تجسم کردن، آزمون و تحقیق مهمترین مهارت های طراحی UX است.

طراحان UX

مهارت های نرم افزاری

۷۰% از شرکت ها، انتظار دارند که طراحان UX مهارت های همکاری عالی داشته باشند تقریباً نیمی از آنها نیاز به قدرت ارائه قوی و مهارت های ارتباطی دارند. به طرز شگفت انگیزی تفکر تحلیلی و قدرت حل مسئله، فقط در ۱۴% از تبلیغات ذکر شده است که این امر احتمالاً بدون در نظر گرفتن این مسئله است که یک طراح UX  باید یک حلال مسئله باشد.

طراحان UX

ابزارها

هیچ نمونه خاصی در بین ابزارهای UX وجود ندارد. اغلب شرکت ها نیازی به دانش نرم افزاری خاصی ندارند. در حالی که آنها از طراحان انتظار دارند که با هر گونه چهارچوب ساختاری و ابزارهای نمونه اولیه آشنا باشند طبق تحقیقات و گزارشات صنعتی، از ۱۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان در مورد ابزار طراحی مورد استفاده آنها سوال شد و بسیاری از طراحان برنامه های اسکچ و این ویژن را ترجیح دادند.

طراحان UX

نکات کلیدی

  1. مطلوب ترین مهارت ها : مفاهیم بصری( چهارچوب ها و نمونه های اولیه )، آزمون و تحقیقات.
  2. ابزارها مهم نیستند. آنچه که طراحان قادر به انجام آن هستند، برای شرکت ها مهم است نه ابزاری که بکار می گیرند.
  3. گزارش کار را خیلی جدی نگیرید. گاهی اوقات آنها مجموعه ایی از کلمات کلیدی تصادفی هستند. در بسیاری از شرکت ها گزارشات کاری زیادی ارائه می شود که اصلاً نیازی به آنها نیست.

 

منبع مقاله: uxdesign.cc

محسن نجفی

محسن نجفی

طراحی محصول بخش مورد علاقه من در زندگی کاری هستش.

نظر بدهید